Dni otwarte laboratoriów biotechnologicznych w Politechnice Białostockiej dla kandydatów na studia

Dni Otwarte Laboratoriów Biotechnologicznych dla kandydatów na kierunek studiów I stopnia biotechnologia na Wydziale Budownictwa i Nauk o Środowisku Politechniki Białostockiej odbędą się 10 i 11 lipca 2025 roku.
Dni Otwarte Laboratoriów Biotechnologicznych pozwolą kandydatom na studia na kierunku biotechnologia na Wydziale Budownictwa i Nauk o Środowisku Politechniki Białostockiej dowiedzieć się, czego nauczą się na studiach i jak wyglądają zajęcia praktyczne w laboratoriach. Będą mogli porozmawiać ze studentami biotechnologii oraz poznać nauczycieli akademickich.
Dlaczego warto studiować biotechnologię?
Biotechnologia to dynamicznie rozwijająca się dziedzina, która otwiera drzwi do innowacji w medycynie, rolnictwie, przemyśle i ochronie środowiska.
To kierunek, który odpowiada na globalne wyzwania, takie jak rozwój nowych leków i medycyny spersonalizowanej, a także zapewnienie bezpieczeństwa żywnościowego poprzez tworzenie roślin odpornych na choroby i wysokiej jakości produktów, które spożywamy. Biotechnologia to także nowe formuły kosmetyków, żywności funkcjonalnej oraz więcej biodegradowalnych składników w nowoczesnej produkcji. Biotechnologia odgrywa też kluczową rolę w rozwoju produkcji biopaliw, ulepszania upraw energetycznych, a także w procesach przetwarzania odpadów na biogaz.
Studiując biotechnologię, zyskujesz więc szansę na pracę w obszarze, który ma realny wpływ na jakość życia i przyszłość naszej planety.
Biotechnologię warto studiować w Politechnice Białostockiej!
Studiowanie biotechnologii w Politechnice Białostockiej to:
- tytuł inżyniera po ukończeniu I stopnia studiów
- szeroka wiedza i umiejętności nie tylko z biologii, chemii i biofizyki, ale także z zakresu gromadzenia i przetwarzania danych biotechnologicznych oraz projektowania procesów i instalacji biotechnologicznych – to rozszerza szanse na rynku pracy!
- bardzo duża liczba zajęć praktycznych – laboratoryjnych, projektowych i ćwiczeniowych
- zajęcia prowadzone przez specjalistów z branży biotechnologicznej
- szansa wyjazdów zagranicznych w ramach Programu Erasmus+
- rozszerzanie swojego CV zawodowego poprzez aktywny udział w uczelnianych projektach naukowych.
Absolwenci studiów pierwszego stopnia na kierunku biotechnologia, mogą w Politechnice Białostockiej kontynuować naukę na studiach magisterskich. Zapraszamy na nie również absolwentów kierunków biologicznych i chemicznych z uniwersytetów – po uzupełnieniu wybranych przedmiotów inżynierskich.
Jak wziąć udział w Dniach Otwartych Laboratoriów Biotechnologicznych w Politechnice Białostockiej?
Nauczyciele akademiccy wraz ze studentami oprowadzą kandydatów na inżynierów po nowocześnie wyposażonych laboratoriach, w których odbywają się zajęcia dydaktyczne i prowadzone są projekty badawcze biotechnologicznych kół naukowych.
Kandydaci będą mogli poznać nauczycieli akademickich z Katedry Chemii, Biologii i Biotechnologii Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku Politechniki Białostockiej, którzy chętnie podzielą się swoimi doświadczeniami i odpowiedzą na pytania dotyczące studiów.
Dni Otwarte Laboratoriów Biotechnologicznych odbędą się 10 i 11 lipca 2025 roku w godzinach 9:00–14:00 na Wydziale Budownictwa i Nauk o Środowisku Politechniki Białostockiej (ul. Wiejska 45 E). Zbiórka na holu przy wejściu głównym od strony kampusu.
Dołącz do studentów Politechniki Białostockiej i zostań inżynierem biotechnologii!
Zapisy na studia w Politechnice Białostockiej trwają do 14 lipca!
Dołącz do studentów Politechniki Białostockiej:
· wejdź na stronę Internetowej Rejestracji Kandydatów Politechniki Białostockiej i załóż profil kandydata
· do 14.07.2025 (do godz. 23:59) zarejestruj się na interesujące cię kierunki studiów i wnieś opłatę rekrutacyjną
· 16 lipca sprawdź, czy znalazłeś się na liście kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia. Następnie złóż komplet dokumentów w celu potwierdzenia chęci studiowania.
Więcej informacji:
Przeczytaj o atutach kierunku biotechnologia