WINGS PB Sports Challenge
51 osób wzięło udział w turnieju tenisa stołowego w Akademickim Centrum Sportu Politechniki Białostockiej. A wszystko w ramach projektu ,,WINGS PB – Wsparcie, Integracja, Nauka, Gwarancja Sukcesu z PB”.
Sport to szkoła charakteru i znakomity sposób na integrację. Stąd pół setki zawodników, którzy w sobotę 28 marca 2026 roku spotkali się w Akademickim Centrum Sportu Politechniki Białostockiej, by rozegrać turniej tenisa stołowego WINGS PB.
– Wszyscy znakomicie się bawili, bo chyba każdy choć raz w życiu trzymał w ręku rakietkę do tenisa stołowego – sumuje Paweł Kukliński, nauczyciel akademicki ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Politechniki Białostockiej. Łącznie w turnieju wzięło udział 51 osób – 16 zawodniczek i 35 zawodników. Czy byli wśród nich następcy „Wielkiego Marty’ego” – czas pokaże.
Ważne, że to sami studenci na początku roku akademickiego 2025/2026 wybrali tenis stołowy, jako jedną z trzech dyscyplin, w których chcieliby rywalizować w ramach projektu ,,WINGS PB – Wsparcie, Integracja, Nauka, Gwarancja Sukcesu z PB”.
Zanim przyszli inżynierowie stanęli przy stołach po przeciwnych stronach siatki – każdy mógł założyć przygotowane specjalnie z myślą o zmaganiach specjalne turniejowe koszulki WINGS PB Sports Challenge. Wystarczyło tylko podczas elektronicznych zapisów podać swój rozmiar i jest pamiątka, jak znalazł.
Do rąk najlepszych zawodników trafiły też symboliczne nagrody – bony do Decathlonu.
Spośród pań najlepsze okazały się Magdalena Butkiewicz, studentka studiów magisterskich na kierunku elektrotechnika na Wydziale Elektrycznym, Urszula Ryżewska, studentka inżynierii biomedycznej na Wydziale Mechanicznym oraz Nikola Stachurska, studiująca zarządzanie i rachunkowość na drugim semestrze na Wydziale Inżynierii Zarządzania.
Wśród panów triumfowali Oliwier Kotowicz – student 4 semestru zarządzania finansami i rachunkowości oraz Grzegorz Wawrzeniuk, student 4 semestru inżynierii środowiska I stopnia, na Wydziale Budownictwa i Nauk o Środowisku oraz Maciej Perkowski. Oczywiście wszyscy studiują w Politechnice Białostockiej.
Turniej tenisa stołowego WINGS PB Sports Challenge. Wyniki
Kobiety:
1 Magdalena Butkiewicz
2 Urszula Ryżewska,
3 Nikola Stachurska
4 Martyna Naumczuk
5 Faustyna Krawiel
6 Klaudia Sakowska
7 Magdalena Jankowska
8 Anna Pieńkowska
9 Kinga Nienałtowska
10 Dominika Remiszewska
11 Katarzyna Łapińska
12 Martyna Plona
13 Anita Remiszewska
14 Aleksandra Kuklik
15 Małgorzata Pawłowska
16 Dominika Siemion
Mężczyźni:
1 Oliwier Kotowicz
2 Grzegorz Wawrzeniuk
3 Maciej Perkowski
4 Bartosz Hofman
5 Błażej Krawiel
6 Kacper Karwowski
7 Kacper Haponik
8 Jakub Buzun
9 Adam Siewko
10 Szymon Sadłowski
11 Radosław Renik
12 Adrian Staniórski
13 Kacper Tenderenda
14 Mateusz Szarkowski
15-16 Dominik Bero, Jakub Smoleński
17 Gabriel Pach
18 Piotr Siekierko
19 Grzegorz Czarnopyś
20 Dawid Żmijewski
21 Iwo Januszewicz
22 Konrad Filipowicz

