Anita Remiszewska, studentka Politechniki Białostockiej, zdobyła „Złoty Indeks NBP”
Anita Remiszewska, studentka kierunku zarządzanie finansami i rachunkowość na Wydziale Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej, zdobyła „Złoty Indeks NBP”. 10 tys. złotych ma pomóc w rozwoju zainteresowań z zakresu ekonomii, finansów i bankowości.
Anita Remiszewska studiuje na drugim roku kierunku zarządzanie finansami i rachunkowość na Wydziale Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej. Uczelnia uruchomiła ten kierunek w 2023 roku. W 2024 roku o jedno miejsce na pierwszym roku walczyło ponad 5 kandydatów. Program tych studiów to minimum wykładów i maksimum praktyki, a do tego dwie atrakcyjne akredytacje do zdobycia: CIMA oraz ACCA.
– To bardzo ciekawe studia i cieszę się, że je wybrałam po maturze. Zajęcia są merytoryczne, prowadzone przez doświadczoną kadrę. Spora ich część prowadzona jest przez praktyków, co uważam za bardzo przydatne i cenne. Obok przedmiotów kierunkowych, takich jak rachunkowość, finanse publiczne, ubezpieczenia społeczne, mamy tzw. przedmioty miękkie, przydatne w naszej przyszłej pracy, na przykład zarządzanie zasobami ludzkimi – mówi Anita Remiszewska.
Program studiów na kierunku zarządzanie finansami i rachunkowość wzbogacają również wycieczki dydaktyczne do instytucji współpracujących z Politechniką Białostocką. Podczas jednej z nich, do Oddziału Okręgowego Narodowego Banku Polskiego w Białymstoku, Anita Remiszewska dowiedziała się o programie stypendialnym „Złote Indeksy NBP”.
– Aplikacja do programu okazała się dość prosta. Obok dokumentów związanych z tokiem studiów należało przesłać esej, zawierający opis swoich osiągnięć, dotychczasowych działań i planów na przyszłość. Jestem już zdecydowana na to, by swoją przyszłość zawodową związać z sektorem finansowym. Oferuje on wiele możliwości i szeroki wybór zatrudnienia. Stypendium „Złoty Indeks NBP” odbieram jako ogromne wyróżnienie i motywację do dalszej pracy i rozwoju – podkreśla studentka Politechniki Białostockiej.
Ideą programu „Złote Indeksy NBP” jest przede wszystkim wyróżnienie studentów osiągających wysokie wyniki w nauce na kierunkach ekonomicznych oferowanych przez publiczne uczelnie akademickie w Polsce. Program umożliwia stypendystom udział w inicjatywach edukacyjnych organizowanych przez NBP, a uzyskane świadczenie – w rozwijaniu zainteresowań z zakresu ekonomii, finansów i bankowości. Stypendium w wysokości 10 000 zł na rok akademicki 2024/2025 otrzymało 49 studentów pierwszego roku oraz 51 studentów drugiego i trzeciego roku studiów.
Więcej informacji na stronie internetowej NBP
Monika Rokicka