Łącząc światy. Spotkanie z technologią Internetu rzeczy. Kawiarnia naukowa w ramach projektu Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej – ,,SCIENCE-KULTURA”
Jak się rozgrzać w zimowy wieczór? Dobrym sposobem jest wizyta w kawiarni naukowej! Zapraszamy na kolejne wydarzenie w ramach projektu ,,SCIENCE-KULTURA” Wydziału Informatyki pt. „Łącząc światy. Spotkanie z technologią Internetu rzeczy”. Wstęp bezpłatny. Tym razem dr inż. Tomasz Grześ z Katedry Systemów Informacyjnych i Sieci Komputerowych na Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej podsumuje Internet Rzeczy.
Ta trzynastka jest bardzo szczęśliwa, bo naukowa! 13 grudnia o godzinie 18.00 w kawiarni Fama odbędzie się kolejne, trzecie już spotkanie „kawiarni naukowej”. Poznacie najnowsze trendy i innowacje związane z połączonym światem urządzeń. Dowiecie się, co to jest IoT i jakie ma możliwości. Odkryjecie przykłady zastosowań, które zmieniają nasz sposób życia. Będzie to okazja do spotkania ekspertów i entuzjastów technologii.
Wystąpi dr inż. Tomasz Grześ z prelekcją pt. „Od RFID do inteligentnych miast – 24 lata internetu rzeczy”
– Pojęcie „Internet of Things” zostało ukute 24 lata temu przez Kevina Ashtona w związku z optymalizacją łańcuchów dostaw. Obecnie chyba nikt już nie wiąże pojęcia IoT z jego pierwotnym znaczeniem, a korzysta z dobrodziejstw i możliwości. Nie wyobrażamy sobie życia bez „podłączenia” do pralki, czy kamery IP. Czy tylko inteligentne domy są domeną IoT. Na te i inne pytania postaram się odpowiedzieć podczas prezentacji – zachęca naukowiec z Wydziału Informatyki, pasjonat łączenia informatyki z elektroniką, mechaniką, fizyką i innymi dyscyplinami.
Podczas spotkania wystąpi także Karol Przybyszewski. Tematem jest prelekcji będzie „Smart City Białystok – internet rzeczy w praktyce”.
Spotkanie poprowadzi Julitta Grzywa z Radia Akadera.
Spotkanie organizowane jest przez Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej. Płatne ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki Projekt ,,SCIENCE-KULTURA”. Program Społeczna Odpowiedzialność Nauki – Popularyzacja nauki i promocja sportu.
Patronat medialny: Radio Akadera, Radio Białystok