Licealiści wybierają wirtualnie

Rokrocznie maj to czas intensywnej pracy działów promocji każdej uczelni. Odpowiednia prezentacja, podkreślenie walorów danego wydziału, atrakcyjne benefity dostępne dla studentów, to metody kuszenia znane od lat. Jednak czy można mówić o pełnowartościowej reklamie, gdy wykluczone są Dni Otwarte przeprowadzone na samych uczelniach? Białystok stanął na wysokości zadania!

W wielu sytuacjach nic nie zastąpi kontaktu bezpośredniego, twarzą w twarz. Jednakże obecne warunki wymuszają spotkania online. Są osoby i instytucje narzekające na ten stan rzeczy, kreatorzy przyszłości widzą zaś w tej sytuacji wiele szans i okazji. Takimi właśnie okazali się pracownicy Politechniki Białostockiej, Uniwersytetu w Białymstoku oraz Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Szansa na innowacje

Umysł ludzki sprawnie przystosowuje się i przyzwyczaja do tego, co zna. Chętnie więc przez lata pozostawaliśmy w formule odwiedzin gmachu interesującej nas uczelni, uczestnicząc w przygotowanych aktywnościach. Najbardziej podstawową (a pozornie nie do pokonania) wadą takiego rozwiązania, była terminowość wydarzenia. Chcąc dogłębnie przeanalizować, a następnie ocenić atrakcyjność uczelni, kandydat na studia musiał udać się do gmachu wydziału w odpowiednim dniu i porze. Stanowiło to pewne wyzwanie i niedogodność dla uczniów z innych miejscowości – nie wspominając o chętnych zza granicy. W tym roku problem rozwiązano wzorowo!

Dni Otwarte przeprowadzono za pośrednictwem transmisji na żywo na platformach społecznościowych oraz nagrań wideo. Taka forma zapewniła z jednej strony idealną mobilność, wygodę i komfort psychiczny dla kandydatów na studia, zaś z drugiej pozwoliła zachować spójność, jak również konkretny, zwarty przekaz. Dysponując szerokim wachlarzem urządzeń mobilnych, chętny do poznania oferty białostockich uczelni może się z nią zaznajomić w przyjazny sposób, choćby jadąc autobusem.

Warto podkreślić, że zdalna forma promocji wcale nie zachęciła pracowników uczelni do pójścia na skróty. Zdając sobie sprawę z powagi ich obowiązków, z sercem zaangażowali się w prezentację walorów swojego miejsca pracy. Ponadto, oddelegowano też z każdego wydziału studenta/tkę, którzy opowiedzieli o wrażeniach płynących z nauki w Białymstoku.

Nie mógłbym nie wspomnieć, że konferansjerem Dni Otwartych 2020 Politechniki Białostockiej była znakomita prowadząca programów Geekstok – Magdalena Gołaszewska! Jeśli znasz nasz kanał wideo i tak jak redakcję koi Cię głos Magdy, to serdecznie zapraszam do sprawdzenia materiałów dostępnych na fanpage’u facebookowym Politechniki Białostockiej lub kanale YouTube uczelni.

Poniżej dostępne są linki warte uwagi, związane z Wirtualnymi Dniami Otwartymi:

Politechnika Białostocka

https://pb.edu.pl/2020/06/02/pierwsze-dni-otwarte-online-za-nami/?fbclid=IwAR0XPG9GQYJXpyH8xSylYfV3wqWW5LJEHF8ZlsWzvFJCViXTU7qTL__epOY

https://www.youtube.com/channel/UComx9YaRB1AlVQ9tQkelQjw

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku

https://www.youtube.com/user/UniwersytetMedyczny/videos

Uniwersytet w Białymstoku

https://uwb.edu.pl/oferta-edukacyjna-uwb

https://www.youtube.com/watch?v=4GuTjjCKOsc

Autor: Artur Sabasiński