Remigiusz Mróz – Egzekucja. Joanna Chyłka i Konrad Oryński w opałach

Remigiusz Mróz – Egzekucja

Joanna Chyłka to najbardziej wyrazista postać, jaką stworzył Remigiusz Mróz. Topowy autor literatury popularnej powraca z kolejnym tomem najbardziej wyrazistej serii. „Egzekucja” nie zawodzi – wielbiciele serii odnajdą w niej stałe elementy gry, zaś widzowie serialu wręcz usłyszą głosy Magdaleny Cieleckiej i Filipa Pławiaka.

Cięte dialogi, pełne humoru riposty – Joanna Chyłka choć w tomie „Egzekucja” przez niemal połowę mocno pijana – za sprawą Remigiusza Mroza – nie wychodzi z formy. Przeklina, odpala jednego papierosa od drugiego, ale dopóki żyje, chce mieć pewność, ze wszystko ma pod kontrolą. Oczywiście życie, a raczej czarny charakter serii, czyli młody Piotr Langer, skutecznie jej w tym przeszkadza.

Remigiusz Mróz tym razem stawia na wątek osobisty. Zakładając, niekoniecznie trafnie, że książki są odzwierciedleniem prywatnego życia autorów, można zastanawiać się, co sprawiło, iż w tej części perypetii prawników tak mało jest o miłości. Stosując pewien prosty zabieg fabularny autor stawia Zordona w niekomfortowej dla niego samego, a tym bardziej dla jego kochanki, sytuacji. I jak już wcześniej próbował – stawia się w roli zawiedzionej kobiety. Opisuje jej stany emocjonalne, napięcie erotyczne, które nie może zostać ugaszone. Czy ociera się o harlequina, czy li tylko nadaje ludzkie rysy super prawnikom – to muszą rozstrzygnąć czytelnicy. Fani serii raczej nie będą mieli wątpliwości – ich ulubieńcy są ludźmi z krwi i kości, choć kiedy cytują z pamięci paragrafy i kazusy, wydają się być nadludźmi. Kim są właściciele sławnej kancelarii adwokackiej, czy istnieją nieprzekupni policjanci i prokuratorzy – oto jest pytanie, które podczas lektury czai się gdzieś z tyłu głowy,

Serialowa, czy książkowa – Joanna Chyłka we wrześniu rządzi duszami wielbicieli literatury popularnej. Remigiusz Mróz doskonale wie, czego oczekują od niego fani. Szacunek!

#Zjerzonykulturą – Jerzy Doroszkiewicz

Remigiusz Mróz – Egzekucja

Wydawnictwo Czwarta Strona