W Politechnice Białostockiej rusza rekrutacja na niestacjonarne studia I stopnia
12 sierpnia 2024 r. rozpoczyna się w Politechnice Białostockiej rekrutacja na niestacjonarne studia I stopnia. Uczelnia przygotowała 555 miejsc na 13 kierunkach studiów. Absolwenci otrzymają tytuł inżyniera lub licencjata. Zapisy trwają do 11 września, do godz. 23.59.
Studia niestacjonarne to szansa, by łączyć pracę z nauką. Zapewniają zdobywanie kompetencji zawodowych, które procentują w przyszłości i dają przepustkę do kontynuowania edukacji na studiach magisterskich. Absolwenci studiów niestacjonarnych I stopnia otrzymają tytuł inżyniera, który jest ceniony na rynku pracy i pozwala ugruntować swoją pozycję zawodową. W przypadku 3 kierunków studiów: turystyka i rekreacja, zarządzanie, zarządzanie finansami i rachunkowość – absolwenci kończą studia stacjonarne I stopnia z tytułem licencjata.
W rekrutacji na niestacjonarne studia I stopnia na rok akademicki 2024/2025 Politechnika Białostocka oferuje kandydatom 555 miejsc na 5 wydziałach uczelni.
Kierunki niestacjonarnych studiów I stopnia wraz z limitami miejsc, które rozpoczynają się w roku akademickim 2024/2025:
Wydział Budownictwa i Nauk o Środowisku
- Budownictwo – 75 miejsc
- Inżynieria rolno-spożywcza – 30 miejsc
- Inżynieria środowiska – 60 miejsc
- Leśnictwo – 60 miejsc
- Elektronika i telekomunikacja – 30 miejsc
- Elektrotechnika – 40 miejsc
- Informatyka – 60 miejsc
Wydział Inżynierii Zarządzania
- Logistyka – 30 miejsc
- Turystyka i rekreacja – 30 miejsc
- Zarządzanie – 30 miejsc
- Zarządzanie finansami i rachunkowość – 30 miejsc
- Zarządzanie i inżynieria produkcji – 30 miejsc
- Mechanika i budowa maszyn – 50 miejsc
Kandydaci do podjęcia studiów niestacjonarnych I stopnia powinni założyć konto w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów Politechniki Białostockiej (IRK) https://irk.pb.edu.pl/pl/offer/STUDIA_1_ST_2024_2025/.
Po założeniu konta od 12 sierpnia 2024 r. (od godziny 8:00) do 11 września 2024 r. (do godz. 23:59) należy zapisać się na wybrany kierunek studiów niestacjonarnych I stopnia oraz wnieść opłatę rekrutacyjną (85 złotych za każdy wybrany kierunek).
W przypadku studiów niestacjonarnych I stopnia kandydaci będą kwalifikowani na podstawie listy rankingowej. Lokata kandydata na liście rankingowej zależeć będzie od liczby punktów (L) obliczonej zgodnie z wzorem rekrutacyjnym. Absolwentów techników przy obliczaniu liczby punktów rekrutacyjnych L obowiązuje wzór rekrutacyjny z roku poprzedzającego rok, w którym ukończyli szkołę, z wyłączeniem absolwentów techników, którzy ukończyli szkołę w roku szkolnym 2022/2023 i następnych. Przy obliczaniu wskaźnika rekrutacyjnego mogą być uwzględniane wyniki uzyskane na dyplomie potwierdzającym uzyskanie kwalifikacji zawodowych na poziomie technika.
Kolejny ważny termin to 13 września 2024 r., czyli moment ogłoszenia list kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia na studia niestacjonarne I stopnia. Osoby, które znajdą swoje nazwisko na liście mają trzy dni (14 września godz. 8:13, 16.09-17.09 g. 8:15.00) na złożenie kompletu dokumentów do poszczególnych Wydziałowych Komisji Rekrutacyjnych, w celu potwierdzenia chęci podjęcia studiów niestacjonarnych I stopnia. Złożenie wymaganych dokumentów jest warunkiem przyjęcia na studia. Osoby zakwalifikowane na studia, które tego nie zrobią we wskazanym terminie, zostaną potraktowane jako osoby, które zrezygnowały ze studiowania.
Pełną listę osób przyjętych na studia niestacjonarne I stopnia poznamy 25 września 2024 r.
Szczegółowe informacje:
Opłata za przeprowadzenie rekrutacji
Od 12 sierpnia 2024 rusza również rekrutacja na studia niestacjonarne II stopnia Politechniki Białostockiej! Informacje szczegółowe: https://kandydacipb.edu.pl/
(mz)