Zwiedzanie muzeów 2.0

Artykuł- Zwiedzanie muzeów 2.0

Muzea kojarzą nam się z natłokiem informacji podanych w niezbyt przystępnej formie. Choć te stereotypy są zwykle niesprawiedliwe i krzywdzące, pracownicy muzeów biorą sobie krytykę do serca, coraz częściej podając rękę innowacjom. Co nowego proponują nam tym razem?

Każdy z nas korzysta ze smartfonów, w których mamy wiele nieprzydatnych aplikacji. Może mijająca, 101. rocznica odzyskania niepodległości to moment, by w przyjemny, dynamiczny sposób dotknąć trochę historii? Region podlaski i jego okolice w XX wieku stanowiły niejednokrotnie centrum interesujących wydarzeń ze znanymi postaciami w roli głównej. Już teraz możecie dokształcić się w dziejach tego obszaru, używając aplikacji „Szlakami Polski Niepodległej”! To nic innego jak interaktywny atlas zawierający cyfrowe mapy obejmujące treściowo tereny, o które Polacy toczyli boje w latach 1914-22. Realizm opracowanych prezentacji 3D rzeczywiście pozwala wczuć się w klimat panujący wśród rodaków – wysokie morale i nadzieja krzyżuje się z niepewnością i świadomością patosu ówczesnych czasów.

Białostockie Muzeum Wojska

Świetnym uzupełnieniem wiedzy będzie wizyta w białostockim Muzeum Wojska. Posiadając podstawy z zakresu walki o niepodległość z przyjemnością udamy się w wirtualną podróż na pokładzie polskiego transatlantyku MS „Piłsudski”. Korzystając z technologii VR odwiedzający będą mieli okazję poznać ten wyjątkowy okręt, a także udać się nim w rejs po Atlantyku – to wszystko w otoczce niesamowitych opowieści i ciekawostek. Intrygująca podróż odbędzie się w dniach 4-6 grudnia. Chętni mogą zgłaszać się w tych dniach od godziny 12.00 do 20.00. 15 obrotowych foteli z urządzeniami VR na Was czeka! Pokazy są bezpłatne, jedynym wymogiem jest ukończenie 12. roku życia.

Rezerwacji można dokonywać na stronie Muzeum Wojska w Białymstoku: mwb.com.pl

Dajcie sobie szansę na poznanie niezwykłej historii, którą będziecie mogli się pochwalić!

Autor: Artur Sabasiński
Fot. Dawid Pieciul