Życie po śmierci… Odkrycie naukowców z USA i UK.

Naukowcy od dawna poszukiwali odpowiedzi na pytanie „czy istnieje życie po śmierci?”. Grupa badaczy ze Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii twierdzi dziś, że śmierć świadomości nie istnieje. Istnieje tylko śmierć ciała. Ich zdaniem mechanika kwantowa pozwala świadomości żyć po śmierci ciała.

Grupa naukowców z USA i Wielkiej Brytanii prowadziła badania nad świadomością człowieka. I choć wciąż pozostają niepewni tego, czym właściwie jest sama świadomość, to doszli do konkluzji, że w momencie śmierci człowieka umiera jedynie jego ciało, nie ma natomiast mowy o śmierci świadomości.

Profesor University of Arizona Stuart Hameroff i brytyjski fizyk Sir Roger Penrose są przekonani, że świadomość jest informacją przechowywaną na poziomie kwantowym.
Nawiązując do teorii znanych nauce, uważają, że mechanika kwantowa pozwala na istnienie świadomości nawet po rozkładzie ciała.

Hameroff i Penrose nazywają ten proces Zorganizowaną Redukcją Celu (Orchestrated Objective Reduction) i uważają to za dowód na to, że mikrotubule na bazie białka – element strukturalny ludzkich komórek – niosą informacje kwantowe – informacje przechowywane na poziomie subatomowym.

Z tym stanowiskiem zgadzają się także badacze z Instytutu Maxa Plancka w Monachium. Uważają, że wszechświat, który widzimy jest jedynie tym, co postrzega nasza percepcja i po śmierci mamy do czynienia z wielką nieskończonością.

Opr. PS
Źródło: Express.co.uk